Samozavlažovací květináče

Květináče, které se postarají o vaše rostliny, budou je hýčkat a pečovat o ně, a nejlepší je, že vás k tomu ani nebudou potřebovat.
Samozavlažovací květináče GREENSUN nabízíme ve čtyřech designových řadách a v několika velikostech tak, aby si vybral každý.
Všechny jsou vhodné pro domácnost nebo na terasu, balkon či zahradu. Jsou vyrobeny z velmi odolného plastu, který je chrání před
- UV zářením
- vysokými teplotami, nízkými teplotami i před mrazem
- mechanickým poškozením
- a nepropouští vlhkost
Řady samozavlažovacích květináčů ICES, CLOUD, RAINS a AQUAS jsou ukázkou moderních, stylových květináčů, které se hodí do bytu i na zahradu.
Odpadne vám starost s pravidelným zaléváním, protože díky chytrému systému, si rostlina bere tolik vody kolik potřebuje a vám stačí doplnit vodu jednou za pár týdnů podle měřidla,
které obsahují všechny samozavlažovací květináče.
Rostliny jakéhokoli druhu můžete v samozavlažovacích květináčích pěstovat na několik různých způsobů. My vám doporučujeme tři základní, se kterými máme osobní zkušenost a opravdu se nám osvědčili.
Dno květináče vždy vysypte drobným kačírkem nebo kaolínovou drtí, následně použijte jeden z možných substrátu a rostlinu v jejím přirozeném obalu zasaďte a obsypte vybraným substrátem
Pěstování v minerálním substrátu*
Pěstování v kokosovém substrátu**
Pěstování v kvalitní zemině***
V každém případě je důležité si uvědomit, že nejprve potřebuje rostlina dosáhnout kořeny až do nejspodnější vrstvy květináče, aby si dokázala vzít potřebnou vláhu sama.
Říkáme tomu růstová fáze a trvá v závislosti na typu rostliny 2-16 týdnů. Po tuto dobu je nutné rostlinu zalévat klasicky přes povrch zeminy. Na začátku se tedy nemůžete řídit indikátorem hladiny vody.

Jakmile rostlina zakoření a je schopná si brát vodu sama ze spodní části květináče, můžete přistoupit k zavlažování přes zavlažovací kanálek a hlídat hladinu vody pomocí ukazatele.
Vždy musíte pamatovat na to, že každá rostlina má své specifické požadavky na vláhu a tedy v okamžiku, kdy indikátor vody klesne pod ukazatel „REFILL“ není nutné rostlinu hned zalít.
Nechte jí 3 až 9 dní oddech a pak ji zalijte.