Samozavlažovací vertikální zahrady

POKUD POTŘEBUJE POUZE NAKOUPIT, PŘEJDĚTE DO NAŠEHO E-SHOPU.

POKUD MÁTE ZÁJEM O ZPRACOVÁNÍ NABÍDKY, VYUŽIJITE PROSÍM NÁŠ POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ. STAČÍ ZADAT POŽADOVANOU VÝŠKU A ŠÍŘKU STĚNY.

Vertikální zahrady

nebo zelené stěny, jak se komu líbí, jsou v posledních letech stále více populárním doplňkem veřejných, firemních, ale i soukromých prostor. Stěna ze skutečných, živých rostlin má kromě nezpochybnitelného estetického efektu i další pozitivní účinky. Velmi zpříjemňuje pobyt v její blízkosti, prokazatelně čistí vzduch, vylepšuje mikroklima v místnosti.

Velká většina systémů pro vertikální zahrady je instalačně i ekonomicky velice náročná. My nabízíme velice jednoduchý, ale naprosto spolehlivý systém. Sestaven je ze základních desek, které se jednoduše několika šrouby připevní na stěnu, a polic, které tvoří jednotlivá patra stěny. Žádná speciální hydroizolace není třeba, závlahová voda bezpečně stéká ve vymezeném prostoru. Základní desky na sebe přesně navazují a dají se i jednoduše zkrátit, takže velikost zelené stěny může být libovolná. Závlahová voda je vedena skrytým potrubím do nejvyššího patra stěny, která pak jednoduše přepadává do nižších pater.

Pokud se vám líbí nápad umístit květiny na stěnu a pak si téměř bezúdržbově užívat krásný doplněk vašeho bydlení, kontaktujte nás. Rádi vám navrhneme vhodné řešení.

 

 

Instalace je velice snadná. Do základní desky se jednotlivé police tvořící patra vertikální zahrady jednoduše nasazují.

 

 

 

 

Velikost řešené plochy je libovolná, základní desky na sebe přesně navazují, dají se i snadno zkrátit.

 

 

 

 

Řešení "za roh" není problém.

 

 

 

 

 

Závlahová voda po vytlačení do nejvyššího patra zásobuje jednotlivá patra jednoduchým přepadem.

 

 

 

 

 

 

Rozmístění květin a jejich velikost je čistě na autorovi. Květiny se instalují do polic v květináčích tak, jak je zakoupíte. Nemusí se přesazovat. Pokud bude do závlahové vody přidáno vhodné hnojivo, není je nutné ani přesazovat do kvalitnějšího substrátu.

 

 

 

 

 

Rozvod vody je šikovně skrytý. Výtlačné potrubí vede vodu z nádrže pod stěnou do nejvyššího patra. Než voda začne přepadat do nižšího patra stěny, vytvoří se hladina, ze které jsou květiny zavlažovány. Postupně se naplní závlahovou vodou všechna patra. Po vypnutí čerpadla (nejčastěji je čerpadlo spínané a vypínané obyčejným zásuvkovým časovačem) se voda ze všech pater postupně vypustí důmyslným odvodňovacím kanálkem, který je v každém patře zahrady chráněn malým filtrem. Květina tak nestojí stále ve vodě. Podle umístění je jen třeba najít správný režim a frekvenci závlahy. Spotřeba vody se podle umístění stěny velmi liší. Někde může stačit jedna závlaha týdně, někdy je třeba napustit zahradu třikrát denně. Čerpadlo, které tlačí vodu do nejvyššího patra, je navrženo tak, aby se voda dostala bezpečně do nejvyššího bodu stěny v dostatečném množství tak, aby všechna patra mohla být dostatečně zavodněna v krátkém časovém intervalu. Výkon čerpadla tedy záleží na velikosti zelené stěny. S výběrem čerpadla vám rádi pomůžeme.

 

 

 

 

Rozteč a šířka jednotlivých polic tvořící patra vertikální zahrady je volitelná.

 

 

 

 

Květináč je ke konstrukci připojen svorkou, která pevně drží květinu na místě i v exteriéru. Závlahová voda je po načerpání do reservoáru pomalu vypouštěna, květiny tak nestojí stále ve vodě. Je tak třeba jen najít ideální frekvenci napouštění systému závlahovou vodou, aby došlo ke kvalitní závlaze a rostlinám se dařilo.

 

 

 

POKUD POTŘEBUJE POUZE NAKOUPIT, PŘEJDĚTE DO NAŠEHO E-SHOPU.

POKUD MÁTE ZÁJEM O ZPRACOVÁNÍ NABÍDKY, VYUŽIJITE PROSÍM NÁŠ POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ. STAČÍ ZADAT POŽADOVANOU VÝŠKU A ŠÍŘKU STĚNY.

 

Galerie: 
Příprava na istalaci závlahy pro zelenou stěnu
Instalace čerpadla do zásobníku vody
Instalace rozvodného potrubí
Plnění zásobníku vodou
Plnění zásobníku vodou
Rozvod vody
Kontrola distribuce vody
Distribuce vody
Aranžování květin
Aranžování květin
Aranžování květin
Aranžování květin
Zelená stěna
Kontrola výsledku
Vertikální zahrada
Vertikální zahrada
Vertikální zahrada - dokončení instalace
Vertikální zahrada
Vertikální zahrada
Vertikální zahrada
Vertikální zahrada
Vertikální zahrada